HaberlerIrakOrtadoğu

Irak Ordusunun Felluce’deki Operasyonları Sürüyor

Irak ordu birliklerinin el-Anbar eyaletine bağlı Felluce’yi kurtarma operasyonu sürüyor, yeni operasyonda, bazı IŞİD teröristleri öldürüldü.

Sumeriye News TV kanalının verdiği habere göre, Felluce Harekat Komutanlığı tarafından bugün yapılan açıklamada, Feluce’nin güneyinde yer alan Cebil ve Şoheda bölgelerini kurtarma operasyonunun başladığı, IŞİD teröristlerinin kayıp ve zayiatının büyük olduğu belirtildi.

Irak ordu birlikleri, bu operasyonda ayrıca, Felluce’nın su arıtıma tesisleri, elektrik santrali ve doğalgaz tesislerini IŞİD’in işgalinden kurtarmayı başardı.

Öte yandan Irak gönüllü halk güçleri sözcüsü Kerim en-Nuri, halk güçlerinin Başbakan Haydar İbadi’nin talebi üzerine Felluce operasyonuna katıldığını ve kentin işgalden kurtarılıncaya kadar bu işbirliğine devam edeceğini belirtti.

Irak halk güçleri komutanı “Ebu Mehdi el-Mühendis” de Felluce Harekat Komutanlığı Karargahı’nda düzenlediği basın toplantısında, tekfirci IŞİD teröristlerinin yüzde 50’sinin Suudi vatandaşı olduğunu ve IŞİD’in Suudi Arabistan başta olmak üzere malum ülkelerin parasal desteğini aldığını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.