HaberlerIrakİranOrtadoğu

Irak patlamaları ABD ve İsrail’in işidir

Geçenlerde Irak’ta meydana gelen patlamalara temas eden Tahran Cuma namazı hatibi, bu patlamaların aslında ABD ve İşgalci Siyonist rejiminin unsurlarınca yapıldığını dikkat çekti.

Bu haftanın Cuma namazı Hüccetülislam Kazım Sıddıki’nin imamlığında kılındı.

İran milletinin geçtiğimiz gün ortaya koyduğu hamaset hakkında konuşma yapan Hüccetülislam Sıddiki, bu coşkulu katılımın İran milletinin vahdeti, gücü, basireti ve vilayete bağımlığının göstergesi olduğunu söyledi.

Düşmanın propagandalarını hatırlatan Tahran Cuma namazı hatibi, düşman tarafından yapılan tüm propagandalara rağmen İran milleti dik duruşuyla eşsiz bir şeklide İnkılab’a destek verdiğinin altını çizdi.

Hüccetülislam Sıddiki, seçimlerden sonra bazıları hayal görerek İnkılab’ın yenileceğini düşündükleri, ABD ve İngiltere ile hızla irtibat kurduklarını ifade ederken, Allahın dün onlara iyi bir ders verdiğini, ama onlar hala tövbe etmek istemediklerini açıkladı.

Hutbesinin ikinici bölümünde geçenlerde Irak’ta meydana gelen patlamalara temas eden Tahran Cuma namazı hatibi, Baasçıları tekrar sahneye çıkrtmak ve mazlum Irak halkının akibetini tekrar onların eline bırakmak amacıyla bu patlamalar gerçekleştirildiğini ifade etti.

Hüccetülilslam Sıddıki, meydana gelen patlamaların aslına ABD ve İşgalci Siyonist rejiminin unsurlarınca yapıldığını dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (45) içerik yüklenmiştir.