HaberlerIrakOrtadoğu

Irak patlamalarında 35 kişi öldü, 47 kişi yaralandı

Irak’ın başkenti Bağdat’ta meydana gelen 7 ayrı patlamada 35 kişinin hayatını kaybettiği, 47 kişinin de yaralandığı duyuruldu.

Patlamalar sabah saatlerinde meydana geldi.

Irak Sağlık Bakanlığı, ilk saldırının bomba yüklü araçla başkentin kuzey batısındaki Şula Mahallesi’nde El Sadrin kavşağında meydana geldiğini duyurdu.

Sağlık Bakanlığı, bölgede bulunan El Hakim Hastanesi’ne 33 kişinin cenazesinin geldiğini, 35 kişinin de yaralı olarak tedavi altına alındığını duyurdu.

İkinci bombalı saldırının hedefinde başbakanlık danışmanlarından Cemaleddin Muhammed vardı. Danışmanın evinin yakınında park halinde bulunan bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu maddi hasar meydana geldi. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Üçüncü patlama Gazaliye Mahallesi’nde yol kenarına bırakılan bombanın patlaması sonucu 4 kişi yaralandı.

Dördüncü patlama başkentin güneyinde bulunan El Dora semtinde yaşandı. Polis aracının geçişi sırasında yaşanan potlamada 4 polis yaralandı.

Beşinci saldırı El Dora’daki patlamadan kısa süre sonra Gazaliye Mahallesi’nde yaşandı. Bu kez hedefte bir bilardo salonu vardı. Saldırıda 4 kişi yaralandı.

Son saldırı ise Bağdat’ın güney batısında bulunan El Amiriye bölgesinde yaşandı. Bir eve atılan bomba patladı. 6 kişilik aileden 2’si hayatını kaybetti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.