HaberlerDünyaIrakOrtadoğu

Irak Savunma Bakanından Erbain’in güvenliğine dair açıklama

Irak savunma bakanı “Cuma Anad Sadun”, Erbain Hüseyni (S) merasimleri için ziyaretçilerin güvenliğini sağlamak için Kerbela eyaletinin sınırlarını ve çöl alanlarını korumak için gerekli emirleri verdiğini söyledi.

Mawazin News’in haberine göre Irak Savunma Bakanı Cuma Anad Sadun, dün Kerbela operasyonunun komutanlarıyla yaptığı güvenlik toplantısında, kentin idari sınırları ve çöl alanlarının tam kontrolünü ve sorumluluğu altındaki alanlarda birliklerin kurulmasına vurgu yaptı. 

Irak Savunma Bakanı, tüm ziyaretçilerin ve Kerbela vilayetine giden güzergahların gerekli şekilde korunmasının sağlanması ve bu konuda istihbarat çalışmalarının yoğunlaştırılması gerektiğini belirtti.

Babil Polis Komutanlığı da Erbain Hüseyni (S) merasimlerine katılacaklarının  güvenliğini sağlamak için özel bir güvenlik planının uygulandığını ve bu plana 18.000’den fazla güvenlik gücünün katıldığını duyurdu.

Hicri kameri takvime göre, 20 Safer 1443 (27 Eylül 2021), dünya Şiilerinin üçüncü imamı İmam Hüseyin’in (a.s) ve sadık yarenlerinin Kerbela çölünde şehadetlerinin yıldönümünün 40. günüdür./ 

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ekim 2022 (25) içerik yüklenmiştir.