HaberlerIrakOrtadoğu

Irak Ulusal İttifakı’nın Seçim Bildirisi

Irak’ın en güçlü seçim ittifakı olan Irak Ulusal İttifakı, seçmenlerin neden kendisini tercih etmesi gerektiğine ilişkin bir bildiri yayımladı, yayımlanan bildiride şu ifadelere yer veriliyor.

Irak Ulusal İttifakı’nı seçmemiz seçim yarışmasında en hayırlı olanı seçmemiz anlamına gelir; çünkü:

1- En güzel kanıt çeşitli partilerin Irak Ulusal İttifakı çatısı altında birleşmesidir. Irak Ulusal İttifakı Irak’ın en geniş tabanlı dini, mezhebi ve etnik kesimlerini ve siyasi partilerini bir araya getirmiştir.

2- Ülkenin yeniden yapılandırılmasında bütün adayların samimi ve çalışkan olmaları.

3- Dikta rejimi ve terör mağduru olan Mazlum Irak halkının ve özellikle şehit ailelerinin haklarının savunulmasına özel önem gösterir. Şehitlerin kanı boynumuzun borcudur ve onların aileleri ve evlatlarının onurlu yaşamı için çalışmamız gerekir.

4- Yüce din mercilerinin tavsiyelerine uymak ve milli birlik ve beraberliği sağlamada ve ayrımcı mezhep fitnelerine karşı onların söylediklerine uymak ve ıraklıların hayat standartlarını yükseltmek.

5- Eski rejimin yıkıcı öğretilerinin aksine yeni neslin eğitim ve öğretimine önem vermek dini sosyal ahlaki ve milli eğitimlerine önem vermek. Gençliğe önem vermek ve onlar için gerekli yaşam şartlarını hazırlamak.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.