HaberlerIrakİranOrtadoğuSuriye

Irak ve Suriye’nin parçalanması amacıyla Türkiye, Arabistan ve İsrail üçgeni

Türkiye ve siyonist İsrail rejimi ilişkilerinin güçlenmesiyle, Irak ve Suriye’nin parçalanması projesi Amerika ve Arabistan’ın da katkısıyla devreye sokuldu.

Tahran’da çıkan “Cumhuri-i İslami” Gazetesi bugünkü sayısında baş yazısında Amerika liderliğindeki IŞİD karşıtı koalisyonun hedeflerine temas ederek, Arabistan’ın da açıklanan bazı üyelerinin sert itirazına sebep olan terörizmle mücadele adı altında yeni bir koalisyon oluşturmasıyla Suriye’nin parçalanmasının ciddi olarak gündeme getirtildiğini yazdı.

“Cumhuri-i İslami” Gazetesi, yazısında türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve yeni bir aşamaya sokulmasıyla artık Irak ve Suriye’nin parçalanması hedefi doğrultusunda Türkiye, arabistan ve İsrail üçgeninin oluştuğunu ve bu üçlünün bundan böyle bu doğrultuda kendi ortak çalışmalarını yönlendireceklerini bildirdi.

Ankara, Riyad ve Telaviv işbirliğinin, Suriye ve Irak’taki ortak planlarının hayata geçirilmesi için tarihi bir fırsat olduğunu belirten “Cumhuri-i İslami” Gazetesi, Suriye ve Irak’ın parçalanması siyasetlerinde Türkiye’nin köprü rolü oynadığını, İsrailin de Sudan’daki geçmiş iğrenç tecrübesini bu kez Suriye ve Irak hakkında uygulamak istediğini ve bunların yanı sıra Arabistan’ın da bu cinayetlerin masrafını karşıladığını yazmaktadır.

Bu gazete yazısının son bölümünde ise Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyonist İsrail rejimi ve gerici arap yönetimleri ile el ele vermek suretiyle Türkiye’yi belirsiz bir vadiye sürüklediğini ve münzevi olmasını sağladığını belirtmektedir.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2023 (40) içerik yüklenmiştir.