HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

Irakçi: KOEP, Amerika’nın İran düşmanlığının sonu anlamında değildir

Seyyid Abbas Irakçi dün İRİB 2. kanalında katıldığı özel programda, cumhurbaşkanının, Amerika’nın tehdit içerikli girişimlerine karşı füze kabiliyetlerini geliştirmeye dayalı savuma bakanına verdiği talimata işaretle, kimsenin Amerika düşmanlığının sona ermesini beklememesi gerektiğini, zira İslam cumhuriyetinin bölgede Amerika’nın siyasetlerine karşı direndiği müddetçe, onların da iran’a karşı düşmanca siyasetlerinin devam edeceğini ifade etti.

Irakçı, Kapsamlı Ortak Eylem Planı’nın Amerika’nın iran düşmanlığının sonu ve ya azaldığı anlamında olmadığını, bunu düşünenlerin ise yanılgıda olduğunu, baştan itibaren de böyle bir hedefte olmadıklarını, hala da bu hedefte olmayacaklarını belirtti.

Irakçı, Amerika’da siyonsit ve bölgesel lobilerin bu siyasetlerde büyük payları olduğuna işaretle, böyle bir çalışmanın ülkeyi tehdit etmesine izin verilmemsi gerektiğini, üstelik söz konusu lobilerin ise nükleer müzakerelerin durması için çok çalıştığını, halen de BERCAM’ın durması ve gerçekleşmemesi için büyük çaba içinde olduklarını da sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2023 (40) içerik yüklenmiştir.