HaberlerIrakOrtadoğu

Irak’ın batısında terör örgütünün asıl elebaşları firar ettiler

Irak’ın batısında yer alan el’Kereme bölgesinde terör örgütü IŞİD’in elebaşlarından bir çoğunun firar ettikleri bildiriliyor.

Sumeriye News TV kanalına göre, Irak gönüllü halk güçlerinin üst düzey yetkililerinden Mahmud Marzi El’Cemili, dün yaptığı açıklamada, Irak ordusunun zaferlerinin ardından tekfirci terör örgütü IŞİD’in elebaşlarından bir çoğunun el’Anbar’a bağlı el’Kereme bölgesinden kaçtıklarını söyledi.

El’Cemili, sözkonunu terör elebaşlarının, Irak halk gönüllü güçleri karşısında direnemediklerini anladıkları için başka bölgelere kaçtıklarını söyledi.

Diğer taraftan, Irak ordusu savaş uçakları Irak’ın Selahaddin ve El’Anbar eyaletlerinde tekfircilerin mevzilerini bombaladılar.

Irak’tan alınan bir başka habere göre, Ürdün sınırında yer alan er’Rotbe ve Tarabil arasındaki bölgelerin Irak ordusu ve halk güçleri tarafından kurtarılmasının ardından Irak meclis başkanı hükümetten, Tarabil sınır geçidinin en kısa zamanda faaliyetlerine yeniden başlamasını istedi.

Tarabil bölgesinin perşembe günü işgalden kurtarılmasının ardından Irak güçleri Ürdün sınırına kadar olan bölgeleri kontrolüne geçirmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.