HaberlerIrakOrtadoğu

Irak’ın değişik yerlerindeki terör saldırılarında 35 kişi hayatını kaybetti

Irak’ın değişik yerlerinde terör saldırıları devam ediyor. Irak’ta düzenlenen çeşitli bombalama ve saldırılarda en az 35 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Esvat’ul Irak haber ajansının bildirdiğine göre, bugün Irak’ın güneyinde yer alan Vasat eyaletinde yer alan kut ve El’Aziziye bölgelerinde düzenlenen saldırılarda 11 kişi ölürken çok sayıda insan da yaralandı.

Öte yandan Bağdat’ın kuzeyinde araca yerleştirilen bir bombanın patlaması sonucu 1 kişi ölürken bazı insanlar da yaralandı.

Irak’ın merkezinde yer alan Mahmudiye bölgesinde de bir araca yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu 1 kişi öldü, 5 kişi de yaralandı.

Basra’nın el’Aruse bölgesinde yine araca yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu 6 kişi öldü, 11 kişi de yaralandı.

Nasıriye bölgesinde de iki bombanın patlaması sonucu 10 kişi öldü, 20 kişi de yaralandı.

Necef’te meydana gelen bombalı saldırıda da bazı kişilerin öldüğü ve yaralandığı bildirilirken ayrıntılı bilgi verilmedi.

Musul’da ise kimliği belirsiz silahlı kişilerin düzenlediği saldırıda 6 polis ölürken dün de Irak’ta düzenlenen terör saldırılarında 5 kişi ölmüş 5 kişi de yaralanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.