HaberlerIrakOrtadoğu

Irak’ın Huveyce kentindeki kurbanların operasyondan önce öldürüldüğü doktorlarca açıklandı

Kerkük’ün Huveyce beldesinde 25 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayları araştıran komisyon, kurbanların Irak güvenlik güçlerinin operasyonundan önce öldürüldüklerini açıkladı.

Irak basınında yer alan habere göre Irak Ulusal İttifakı milletvekillerinden Esma el-Musevi, Selim el-Cuburi başkanlığında kurulan parlamento araştırma komisyonunun yaptığı araştırmada Huveyce’deki birçok kişinin Irak güvenlik güçleri gösteri alanına girmeden önce öldürüldüklerini tespit ettiklerini açıkladı.

Esma el-Musevi, yaptığı açıklamada araştırma Irak Ulusal İttifakına mensup doktor milletvekillerinin araştırma komisyonuna da sunduğu verilerin Huveyce’deki gösteri meydanında hayatını kaybeden birçok kişinin Irak güvenlik güçleri henüz gösteri alanına girmeden önce öldürüldüklerini gösterdiğini söyledi.

Huveyce’de hayatını kaybeden kurbanların cesetlerinin Irak güvenlik güçlerinin operasyonundan iki saat sonra doktorlara teslim edildiğini belirten el-Musevi, cesetlerde ancak 12 saat geçtikten sonra meydana gelebilecek bozulmalar tespit edildiğini söyledi.

Esma el-Musevi, el-Irakiye İttifakı’na mensup milletvekillerinin de bulunduğu araştırma komisyonunun hazırladığı raporda cesetlerin çürümüş olduğuna dikkat çekildiğini ve bunun da bilimsel açıdan ancak birkaç gün önce ölmüş bir cesette meydana gelebileceğinin yazıldığını söyledi.

Esma el-Musevi, araştırma komisyonu raporunda kurbanların Irak güvenlik güçleri gösteri meydanına girmeden önce öldürüldüğü konusunda şüpheye yer olmadığının yazıldığını; ancak kendilerinin yeniden otopsi ve inceleme yapılmasını istediklerini söyledi.

Ayrıca;

Irak ordusu’nun Havice’deki olaylarda halka ateş açmadığı belgelendi. Irak yönetimine karşı komplo kuran küresel siyonist medyanın yalanları bir bir deşifre olmaya devam ediyor. Irak ordusu Havice’deki olayları uzaktan izlerken çekilen görüntülerde çatışma yaşandığı ve Irak ordusunun olaylarla ilgisi olmadığı belgelendi.

‘http://www.islamidavet.com/wp-content/uploads/2013/04/irakordusu-havice.jpg’ http://www.islamidavet.tv/2013/04/30042013/irakordusu-havice.mp4

Başa dön tuşu
Bugün 19 Haziran 2021 (33) içerik yüklenmiştir.