HaberlerIrakİranOrtadoğu

Irak’ın Şii ve Sünnni uleması, Trump’ın İran karşıtı uygulamasına karşı çıkılmasını istediler

Irak’ın Şii ve Sünni uleması bir grup, Bağdat’ta yaptıkları toplantısa Müslüman İran milleti ile birlik içinde olduklarını belirterek, İran aleyhinde AMerika’nın uyguladıkları ambargolara karşı çıkılmasını istediler.

Bağdat’ın İmam Ali as. Camiinde yapılan toplantıda, Irak’ın 90’lı yıllarda 13 süre ile ambargolara maruz kadığı hatırlatılarak, tüm İslam ümmeti ülkeleri ve hürriyet yanlısı devletlerden Washington’un tehditlerine aldırmadan İran aleyhindeki tehditlerine karşı durmaları istendi.

Elneca İslami Hareketi Başkan Yardımcısı Şeyh Yusuf Elnasıri, İmam Humeyni’nin Amerika’yı Büyük Şeytan olarak adlandırmasını hatırlatarak bu tabirin tam olarak gerçekleştiğini belirterek, zalim Amerika’nın sultacı sultasının abluka politikaları ile tüm insane ve ahlakı sınırları geride bıraktığını söyledi.

Şeyh Yusuf Elnasıri, İran milleti aleyhindeki ambargoolara karşı çıkmanın yolunun tüm islam ulemasının ve müslümanlarının birlik ve beraberliği ve aralarındaki sınırları kaldırılmasına bağlı olduğunu söyledi.

Ehl-I Sünnet Cemaati Başkanı Şeyh Halit Elmola da İran’ınn Irak, Duri karşısındaki ahlaki politikalarının bedelini ödediğini belirterek, İslam ümmetinin Amerika’nın İran aleyhindeki ambargosunun tehlikesini algılaması gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.