HaberlerIrakOrtadoğu

Irak’ta Halkın Münafıklar Örgütü aleyhine gösteri düzenlendi

Iraklı ve Irak’ta yaşayan yüzlerce kişi dün, terörist Halkın Mücahitleri (Münafıklar) örgütü üyelerinin hala bu ülke topraklarında bulunmalarını protesto ederek gösteri düzenlediler.

Irak halkı ve Irak’ta yaşayan İranlılardan oluşan yüzlerce kişilik bir topluluk dün, bu ülkenin Deyalema eyalatinde “kendini Halkın Mücahitleri” diye tanıtan terörist “Münafıklar” örgütü üyelerinin eğitim gördükleri ve aynı zamanda onların Merkez Bürosu sayılan “Eşref” karargahı önünde toplanarak, bu terör örgütü mensuplarının bir an önce Irak’tan atılmalarını istediler.

Göstericiler arasında, örgüt mensuplarının aileleri de bulunuyordu ki bunlar, evlatlarının bu terörist kampından kurtarılmalarını istiyorlardı.

Bu konuda alınan haberlere göre, Münafıklar örgütü liderleri örgütten ayrılmak isteyen muhalif üyelerine, çeşitli baskı ve işkence uygulayarak onları, kendi aralarında zorla tutmaya çalışıyor.

Münafıklar örgütü halen, dünya ülkelerinin çoğu tarafından bir terör örgütü olarak kabul ediliyor. Bu örgüt aynı zamanda İran’da sivil halk ve hükümet yetkilileri aleyhine gerçekleştirilen birçok terör eyleminden sorumludur.

Münafıklar örgütü ayrıca, 1991 yılında Irak eski diktatörü Saddam Hüseyin’in Irak’ın güney kesimlerinde yaşayan Saddam muhalifleri ve Kürtleri topluca katletme operasyonlarına katıldılar. Bu yüzden Irak halkı bugün bu terör örgütünün Irak topraklarında bulunmasını istemiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.