HaberlerIrakOrtadoğu

Irak’ta patlamalarda 28 ölü, 80 yaralı var

Irak’ın çeşitli bölgeleri son 24 saat içerisinde yine kanlı patlamalara ve terör saldırılarına şahit oldu. Olaylarda en ez 28 kişi hayatını kaybederken 90 kişinin de yararlandığı belirtiliyor.

Irak polisi bu sabah yaptığı açıklamada son 24 saat içinde Irak’ın çeşitli bölgelerinde vuku bulan patlamaların ve terör saldırılarının ağır bilançosunu açıkladı.

Yapılan açıklamada Musul’un güney doğusunda Kürdiye bölgesinde bomba yüklü bir kamyonetin patlaması sonucu ölenlerin sayısının 22’ye yükseldiği ve 40 kişinin de yaralandığını belirtildi.

Güvenlik uzmanları bu olayın bir intihar saldırısı olduğunu belirtirken bir başka bomba yüklü kamyonetin de o sıralarda benzer bir saldırıyı düzenlemek istediğini ancak intihar eylemcisinin başarılı olmadan güvenlik güçlerince etkisiz hale getirildiği ifade ediliyor.

Dün ayrıca Bağdat’ın güneyinde Mahmudiye köyündeki patlamadada 4 kişinin hayatını kaybettiği ve 30 kişinin yaralandığı, Hille kentinde bir çarşıdaki patlamada ise 2 kişinin öldüğü ve 20 kişini yaralandığı belirtiliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (5) içerik yüklenmiştir.