HaberlerIrakOrtadoğu

Irak’ta yabancı istihbarat birimleri ile yakından çalışan bir terör timi yakalandı

Irak’ta Terörizmle Mücadele Kurumu Sözcüsü, başkent Bağdat’ta yabancı istihbarat birimleri ile yakından çalışan bir terör timini ele geçirdiklerini bildirdi.

Irak’ta Terörizmle Mücadele Kurumu Sözcüsü Semir eş-Şuveyli, kendi kurumlarının Irak istihbarat ve merkezi araştırma bakanlığı ile yakın işbirliği içinde bulunarak, ülkenin önemli şahsiyetlerini, dini liderlerini, askeri komutanlarını ve medya erbabını terör için planlar yapan tehlikeli bir terör timini çökertmeyi ve timin tüm üyelerini yakalamayı başardıklarını söyledi.

Eş-Şuveyli söz konusu terör timinin özel kodlarla dış istihbarat birimleri ile yakın irtibat içinde olduklarını ancak Irak istihbarat bakanlığının tüm bu kodları çözmeyi başardığını söyledi.

Öte yandan Irak meclisi güvenlik ve savunma komisyonu üyesi Hakim ez-Zameli yaptığı açıklamada Bağdat’ta casusluk faaliyetlerinin yoğunluk kazandığını hatırlatarak, Bağdat’ta bir terör timinin ele geçirilmesinin başkent’te IŞİD’e bağlı gizli bir istihbarat ağının varlığını gösterdiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.