HaberlerIrakOrtadoğu

Irak’tan Suudi Rejimine Terörizmle Mücadele Tepkisi!

Irak meclisi milli savunma komisyonu başkanı, Suudi rejimi liderliğinde oluşan sözde terörizmle mücadele koalisyonuna tepki gösterdi.

En-Naşre internet sitesinin bildirdiğine göre Irak meclisi milli savunma komisyonu başkanı Hakim ez-Zamili, Arabistan’ı tekfiri fetvaların yayınlanma merkezi tanımlayarak, bu ülkenin terörizmle mücadelede en ufak bir rolünün olmadığını bildirdi.

Suudi rejimi tarafından oluşturulan koalisyonun gerçekten de İslami olması durumunda Arabistan’ın ilk işinin Kudüs’ün kurtarılması için gerekli girişimleri başlatmak olması gerektiğini belirten ez-Zamili, bu ülkelerin bazılarının terörizmin gerçek hamileri olduğunu bildirdi.

Irak meclisi milletvekillerinden Firdevs el-Avadi de Suudi rejiminin terörizmle mücadele için ortak bir koalisyon oluşturmak istemesinden önce ilk olarak bizzat kendisinin terör eylemlerine son vermesi gerektiğini bildirdi.

Lübnan dışişleri bakanlığı da dün bir açıklama yaparak kendilerine danışılmadan Lübnan’ın adının da terörizmle mücadele koalisyonu listesine dahil edildiğini ancak bunun Lübnan’ın böyle bir girişiminin olmadığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Eylül 2023 (34) içerik yüklenmiştir.