HaberlerİranOrtadoğu

İran 10 yeni zenginleştirme tesisinin yerini belirledi

İran atom enerjisi kurumu başkanı Salihi, on yeni zenginleştirme tesisi inşa etmek için yer tespit çalışmasının nihai aşamalarına yaklaştığını açıkladı.

Bakanlar kurulu oturumunun kulisinde gazetecilere konuşan atom enerjisi kurumu başkanı Ali Ekber Salihi, on yeni zenginleştirme tesisi inşa projesinin akibeti hakkında, tesisler için yer tespit çalışmasının nihai aşamasına yaklaştığını kaydetti.

Salihi, on yeni zenginleştirme tesisinin yapımı için yer tespit çalışmalarının önümüzdeki günlerde kamuoyuna da açıklanacağını ve yeni tesislerin mutlaka inşa edileceğini vurguladı.

İran atom enerjisi kurumu başkanı Salihi, on yeni zenginleştirme tesisi inşa etmek için yer tespit çalışmasının nihai aşamalarına yaklaştığını açıklayarak, çalışmaların 9 ay önce başladığını ve tamamlandıktan sonra hazırlanan raporun, cumhurbaşkanına sunulacağını kaydetti.

İran atom enerjisi kurumu başkanı Salihi, cumhurbaşkanı ve hükümet konuyu karara bağladığı takdirde gelecek yılın başında ilk tesisin inşaatına başlanacağını vurguladı.

Bu projenin akabinde yeni projelerin de çalışmalara ekleneceği tahmin ediliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.