BilimselHaberler

İran 140 uçakları yakında kullanılmaya başlanacak

İran Silahlı Kuvvetleri Hava Sanayi Teşkilatı Başkanı “İran 140” uçaklarının yeni modelinin gelecek sonbahar sonlarına doğru ülke hava filosuna katılacağını söyledi.

Silahlı Kuvvetler Hava Sanayi Teşkilatı Başkanı Menuçehr Mantıki, gezdiği Hava Motorları Fuarının kulisinde konuşurken, ülke hava filosuna “İran 140” uçaklarının yeni bir modelinin ilave edileceğini söyleyerek “Bu yeni uçak türü, doğal afet bölgelerini inceleme ve deniz gezileri gibi durumlar için uygun bir vesile. Bu uçak halen nihai test aşamasını geçirmekte. Önümüzdeki sonbahar mevsimi sonlarına doğru bu modeli de hava filomuza katabileceğimiz temennisi içerisindeyiz” dedi.

Mantıki daha sonra, “İran 140” uçağının bir başka modelinin daha gelecek sene ülke hava filosuna ilave edileceğini de belirtirken “İran 140 uçaklarının ticarileştirilmesi konusu bugüne kadar gündemimizde yoktu, fakat bu uçak türünün üretimini arttırmak ve bunların yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerde kullanılmasını sağlamak üzere en son bu bağlamda bir takım programları gündemimize aldık” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.