HaberlerİranOrtadoğu

İran-ABD ilişkilerinde son sözü Rehber söyler

İran Yargı Gücü Başkanı Ayetullah Sadık Laricani, İran-ABD ilişkilerinin esasen engelsiz olduğuna değinerek “Sonuçta son sözü İslam İnkılâbı Rehberi söyler ki bugüne kadar bu konuyla ilgili görüşünü defalarca ifade etmiştir” dedi.

Yargı Gücü Başkanı Ayetullah Sadık Laricani, bugün yargı yüksek yetkilileriyle toplantısında Başsavcıyı, toplumun huzurunu bozanlara karşı gösterilecek tavırlarla ilgili kapsamlı bir tasarı hazırlamakla yükümlendirirken yaptığı konuşmada, toplumun huzurunu bozan kimselere karşı kesin tavırlı, hızlı ve dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

Toplum güvenliği konusunda her tür ihmalin, halkın yargı organına olan güvenini zedeleyeceğine dikkat çeken Yargı Gücü Başkanı Ayetullah Laricani ayrıca “Toplum güvenliğini ihlal edenlere karşı kesin tavır, kısa vadeli ve mevsimlik olmamalıdır. Bu hususta süreklilik bir zarurettir. Siyasi meseleler, bizleri sosyal meselelerle ilgilenmekten alıkoymamalıdır” ifadesini kullandı.

Ayetullah Sadık Laricani konuşmasının devamında “Yevmullah 4 Kasım” gününü saygıyla anarak, bu günün İran İslam Cumhuriyetinin kendi gücüyle yetinme ve iktidarını simgelediğinin altını çizerken “ABD’nin Tahran’daki Casusluk Yuvasının böyle bir günde İnkılâpçı gençler tarafından ele geçirilmesi,İran için olumlu sonuçlar doğmasına sebep olmuştur” dedi.

Yargı gücü Başkanı Ayetullah Sadık Laricani daha sonra İran-ABD ilişkileri konusuna değinerek, ilişki kurulması açısından zati bir engelin söz konusu olmadığını belirtirken “Sonuçta son sözü İslam İnkılâbı Rehberi söyler ki bugüne kadar bu konuyla ilgili görüşünü defalarca ifade etmiştir” diye ilave etti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.