HaberlerİranLatin AmerikaOrtadoğu

İran adalet bakanı Venezuella dışişleri bakanıyla Cenevre’de görüştü

İran adalet bakanı ile Venezuella dışişleri bakanı cenevre’de düzenlenen İnsan Hakları Konseyi 37. Oturumu kulisinde bir araya gelerek görüştüler.

İSNA Haber ajansının bildirdiğine göre İran adalet bakanı Seyyid Ali Rıza Avai, Venezuella dışişleri bakanı Jorge Arreaza ile görüşerek, iki ülke arasındaki ortak yönlere temasla, İran ve Venezuella’nın insan hakları alanındaki tek yönlü girişimler ve insan haklarının bir araç olarak kullanılması yönündeki kötü amaçlı girişimler karşısındaki ortak çalışma ve işbirliğinin devam edeceğini bildirdi.

Avai, İran halkının tüm baskılar, düşmanlıklar ve yaptırımlara rağmen büyük başarılar kazandığını bildirdi.

Jorge Arreaza da bu görüşmede İran ve Venezuella arasındaki iyi ve kardeş ilişkilere temasla, Amerika’nın, bağımsız olarak hareket etmek isteyen ve ABD’nin sultacı girişimlerine teslim olmayan ülkeler karşısında bir çok sorunlar ve engeller oluşturduğunu söyledi.

Amerika’ya ağır eleştiriler yönelten Jorge Arreaza, Amerika’nın kamu oyu ve medyayı kötü amaçları doğrultusunda kullanarak şimdiden iki ay sonra yapılacak Venezuella cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında ahkam kestiğini ve seçimleri şimdiden karalamaya çalıştığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.