HaberlerDünyaİranOrtadoğu

İran, Afganistan halkına yardım etmeye çalışıyor

İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu sözcüsü, ”İran’ın, Afganistan halkına yardım etmeye çalıştığını” söyledi.

İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Sözcüsü Mahmud Abbaszade Mişkini, “Komisyonun Salı günkü toplantısında, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan’ın, Afganistan ile mevcut ilişkilerin Afganistan’a yardımları kolaylaştırmak olduğunu bildirdiğini” ve bu doğrultuda tedavi için İran’a gelmek isteyen Afgan halkına İran’ın elinden gelen her türlü kolaylığı sağlayacağını’ söyledi. 

Abbaszade Mişkini, “Bu oturumda İran Dışişleri Bakanı, Afganistan ile ilgili dış diplomasiyi açıkladı ve İran’ın Afganistan’a yaklaşımının Afgan halkını desteklemek ve yardım etmek ve kapsamlı bir hükümet kurmaya çalışmak olduğunu belirtti” dedi.

İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu sözcüsü ayrıca ”İran dışişleri bakanının Afganistan’da mevcut iktidar sürecinin Afganistan  gerçeğinin bir parçası olduğuna ve Dışişleri Bakanlığı’ndaki Afganistan dairesinin çalışmalarına yeniden başladığına dikkat çektiğini’ söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (25) içerik yüklenmiştir.