AfrikaHaberlerİranOrtadoğu

İran, Afrika’nın geleceği için tüm tecrübelerini paylaşmaya hazırdır

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, İran’ın, Afrika’nın geleceği için bütün tecrübelerini paylaşmaya hazır olduğunu ilan etti.

30 Afrika ülkesinin temsilcisiyle bugün sabah Tahran’da düzenlenen 1. İran-Afrika orak düşünce konferansında konuşma yapan İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, tarih ve kültür gibi İran ve Afrika’nın pek çok ortak özellikleri olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İran ve Afrika’nın, tarih boyunca sultacı güçlerin tek yönlülük, adaletsizlik ve çifte standart davranışına maruz kaldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ayrıca, İran ve Afrika’nın hüviyetine, zenginliklerine ve hukukuna yönelik yapılan saldırının acı verici olduğunu kaydetti.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, adalet, güvenlik, refah, aşk ve Allah’a inanmaktan yoksun olan dünyayı yeniden inşa etmek arzusunda olduklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İran’ın, Afrika’nın geleceği için bütün tecrübelerini paylaşmaya hazır olduğunu ayrıca, Afrika ülkeleriyle işbirliklerin geliştirilmesinde hiçbir sınırlaması olmadığını ilan etti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2023 (1) içerik yüklenmiştir.