HaberlerİranOrtadoğu

İran-Azerbaycan ilişkileri geliştirilecek

İran Cumhurbaşkanlığı Büro Başkanı Mahmut Vaizi ile Azerbaycan Ekonomi Bakanı Şahin Mustafayev’in telefonda görüştüğü belirtildi.

İran Cumhurbaşkanlığı Büro Başkanı Mahmut Vaizi ile Azerbaycan Ekonomi Bakanı Şahin Mustafayev telefonda görüştü. Vaizi bu görüşmede, “Son 4 yılda ticaret alanında elde edilen ortak kazanımları muhafaza ederek karşılıklı ilişkilerin pekiştirilmesi yönünde çaba sarfetmeliyiz. Bunun yanı sıra ilişkilerimizin seviyesini arttırmalıyız” dedi.

İran-Azerbaycan arasında ikili ilişkilerin günden güne genişletilmesi gerektiğinin altını çizen Vaizi, “İki ülkenin ortak kültürel bağları ile potansiyellerini göz önünde bulundurarak yakın işbirliğimizi iki milletin menfaatleri doğrultusunda geliştirmeliyiz” ifadesini kullandı.

Mahmut Vaizi, iki ülke arasındaki ortak projeler ile anlaşmaya varılan programların acilen yürürlüğe girmesi gerektiğini vurguladı.

Şahin Mustafayev de bu görüşmede İran-Azerbaycan ilişkilerine değinerek, Hasan Ruhani’nin yeni cumhurbaşkanlığı döneminde karşılıklı ilişkilerin daha fazla artmasını temenni etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.