HaberlerİranKafkasyaOrtadoğu

İran, Azerbaycan vatandaşlarına vizeyi kaldırdı

İran İslam Cumhuriyeti Bakü Büyükelçisi Muhammed Bakır Behrami, 2010 Ocak ayından itibaren,İran’ın Azerbaycan cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamasının kaldırılacağını söyledi.

Behrami, 2010 ocak ayından itibaren, İran’ı ziyaret etmek isteyen Azerbaycan cumhuriyeti vatandaşlarına karşı tek taraflı olarak vize uygulamasının kaldırılacağını söyledi.

Hiçbir vize uygulaması olmaksızın her Azerbaycan cumhuriyeti vatandaşının 1 ay süreyle İran’ı ziyaret edebileceğini belirten İslami İran büyükelçisi Muhammed Bakır Behrami, bir aylık vizesiz İran ziyaretini uzatmak isteyenlerin ise, sınır giriş ve çıkışı yapabileceğini dile getirdi.

İslami İran’ın Baku büyükelçisi Muhammed Bakır Behrami, Azerbaycan cumhuriyeti yönetiminin de İran vatandaşlarına yönelik vize uygulamasını kaldırmasını ümid ettiklerini hatırlatarak, ” bu uygulamanın iki ülke arasında dostane ilişkilerin geliştirilmesine uygun ortam hazırlayacağını” söyledi.

İslami İran büyükelçisi Muhammed Bakır Behrami ayrıca, Azerbaycan cumhuriyeti dışişleri bakanı Elmar Memmedyarof’un da yakın bir zamanda program dışı İran’ı ziyaret edeceğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.