AsyaHaberlerİranOrtadoğu

İran Bakü’de İlaç Fabrikası Açmak İçin Girişimde Bulundu

İran Sağlık Bakanı Haşimi, Bakü’de yaptığı açıklamada, “İran ve Azerbaycan Cumhuriyeti arasında ilaç ve sağlık alanında karşılıklı ilişkileri güçlendirmek için ciddi bir kararlılık var” dedi.

Resmi bir ziyaret kapsamında Azerbaycan Cumhuriyetine giden İran Sağlık Bakanı Seyyid Hasan Haşimi, Bakü’ye inişinde yaptığı açıklamada, “İki ülke arasında ilaç ve sağlık alanında karşılıklı ilişkileri güçlendirmek için ciddi bir kararlılık var” dedi.

Bakü Havalimanı’nda konuşan Haşimi, “Bu programın ana amacının sağlık sektöründeki ikili ilişkilerin seviyesini arttırmak” olduğunu söyledi. Haşimi, Bakü ziyareti esnasında çeşitli bakanlarla bir araya gelip karşılıklı ilişkiler üzerinde fikir alışverişinde bulunacağını da duyurdu.

İran ve Azerbaycan Cumhuriyetinin siyasi ve iktisadi alanlarda sahip olduğu derin ilişkilere değinen Haşimi, ”Bu ilişkiler her sene ilerlemeye devam ediyor. Bu ziyaretinin ikili ilişkiler özellikle sağlık sektöründeki ilişkilerin geliştirilmesinde çok etkili olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Bu arada Azerbaycan Cumhuriyeti sağlık bakanı Oktay Şiraliyev, İranlı mevkidaşıyla yaptığı görüşmede, Bakü’de İran’ın katkısıyla ilaç fabrikasının kurulmasına işaretle, böylece iki ülke arasında sağlık alanında işbirliğinin daha da artacağına inandığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.