HaberlerİranOrtadoğu

İran baskılara karşı daha da güçlenmiştir

Tahran Cuma Namazı Hatibi Hüccetlislam Kazım Sıddıki, BM Güvenlik Konseyinin kararına temas ederek, İran milleti baskılara karşı dik durarak birlikteliğini ve iktidarını daha da güçlendirdiğini anlattı.

Bu haftanın Tahran Cuma Namazı Hüccetülilslam Kazım Sıddıki’nin imamlığında kılındı.

Hutbesinin başında Emir-ül Müminin Ali(as)’in doğum yıl dönümünü kutlayan Tahran Cuma Namazı Hatibi, fitne ve yaptırımın yanısıra abluka altında kalan İran’ın çok hassas günlerden geçmekte olduğunu söyledi.

Hüccetülislam Sıddıki, kör ve tehlikeli bir fitnenin İran milletinin hamasetiyle geride bırakıldığını, ondan da gaflet etmemek gerektiğini ifade etti.

İçerdeki fitnecilerin ülke dışındaki düşmanlara bağlı olduklarını dile getiren Hüccetülislam Sıddıki, “Yabancı güçler bilmeli ki İran karşıtı yaptırım uygulamakla bu ülkeyi baskı altında tutamayacaklardır. Ayrıca düzene yönelik baskı ve yaptırım uygulamakla İran İslam Cumhuriyeti düşecektir diye düşünmüşlerdi, ama Allah’ın lütfüyle böyle olmadı”şeklinde konuştu.

Tahran Cuma Namazı Hatibi, bekanın temellerinin birlik ve beraberlik olduğunun altını çizerek, hayat ve yaşamın simgesi birliktelik olduğunu konuşmasına ekledi.

“Bütün meselelerin yanında temel çizgiler Rehber İmam Ali Hamaney tarafından ortaya konulmuştur”diyen Hüccetülislam Kazım Sıddıki, rahmetli İmam Humeyni’den çizgisini ayırtan kimselerin geri dönmeleri gerektiğini, ona karşı gelenler ise bizden olmadıklarını kaydetti.

Hüccetülislam Sıddıki, hutbesinin diğer bölümünde İran karşıtı BM Güvenlik Konseyin kararına temas ederek, İran milletinin baskılara karşı dik durarak birlikteliğini ve iktidarını daha da güçlendirdiğini anlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.