İslami Davet

İran Başsavcı’sından Myanmar katliamı konusunda diğer ülke başsavcılarına mektup

25 Eylül 2017 13:59

İran Baş Savcısı, bazı bölge ülkelerine gönderdiği ayrı ayrı mektuplarda bu ülkelerin Myanmarlı müslümanların katliamı konusunda teamül ve ciddiyetlerini korumaları ve bu cinayetlerin bir an evvel durdurulması yönünde tüm kapasitelerini kullanmalarını istedi.

İSNA’nın dünkü haberinde, İran Başsavcısı Muhammed Cafer Munteziri’nin Katar, Türkiye, Malezya, Endonezya, Umman, Pakistan ve Rusya Baş Savcılarına ayrı ayrı mektup gönderdiği belirtildi.

Muhammed Cafer Munteziri mektubunda, Tehdit, şiddet, cinayet özellikle de masum ve tamamen savunmasız Myanmar müslümanlarının ordu güçleri tarafından katledilmesi ve evlerinin ateşe verilmesinin kavmi ve dini temizlik sayıldığını belirtti.

Munteziri mektubunda ayrıca, tüm ülkeler ve dini kuruluşların bu cinayetlerin artması ve yayılmasına engel olmak için ciddi çaba göstermeleri gerektiğini belirtti.

İran Başsavcısı mektubunda, Myanmar yetkilileriyle görüşmeler düzenlemek için grupların belirlenmesi ve bu cinayetlerin son bulması için tüm diplomatik kapasitelerinden yararlanılması gerektiğini kaydetti.

İran Başsavcı’sından Myanmar katliamı konusunda diğer ülke başsavcılarına mektup Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık