HaberlerDünyaİranOrtadoğu

İran Besic Kurumu Başkanı: İsyanlara 47 casus örgütü karıştı

İran’da ‘Milis Güç’ olarak bilinen Besic Kurumu başkanı, ”düşmanın sert savaş alanında güçsüz kalması nedeniyle, büyük İran milletini aldatmak için medya savaşı ve psikolojik operasyonlar önceliği ile yumuşak ve birleşik savaşa yöneldiğini vurguladı. Ayaklanmalarda 47 casusluk örgütü faaliyete geçti.” dedi.

Tahran vilayeti Besic Meclisi’nin 15. oturumunda konuşan general Gulamrıza Süleymani, şöyle dedi: “İran’ın büyük ve güçlü milleti, çeşitli olaylarda her zaman farkındalığını ve teyakkuzunu göstermiştir.”

”Düşmanın ağır komplo ve fitnelerine rağmen, büyük İran halkı düşmanı yüzüstü bıraktı, bu nedenle Amerikalılar ve Siyonist rejim yenilgiyi kabul etti.” diyen Süleymani, son isyanlardaki itidal hakkında şunları söyledi: ”Son olaylarda, sabır ve itidalle, düşmanın aldatılan ve eğitilmiş insanları arasında ayrım yaptık ve İran İslam Cumhuriyeti’nin gururu, fitneyi böyle bir ortamda yönetmekti. Öyle ki düşman hayal kırıklığına uğradı.”

General Süleymani, ayrıca şöyle dedi: ”Amerikalılar ve Siyonist rejim, araştırma enstitülerinde İran İslam Cumhuriyeti’nin bilim ve teknoloji yoluyla güçlü bir İran’ı gerçekleştirmeyi planladığını bildirdi, boykot etti, isyanlara ve güvensizliğe girişti.”

Başa dön tuşu
Bugün 28 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.