HaberlerİranOrtadoğu

İran bölgede emperyalizm karşısında sağlam bir siperdir

İran İslam Cumhuriyeti kara kuvvetleri komutanı Tuğgeneral Ahmet Rıza Purdestan, İran’ın emperyalizmin bölgeye el uzatmaları karşısında sağlam bir siper sayıldığını söyledi.

Purdestan askeri akademideki bir törende yaptığı konuşmada, günümüzde dünya emperyalizminin uluslar arası toplumun desteğiyle bölgedeki enerji kaynaklarını ele geçirmek için için elinden geleni yaptığını belirtti.

Purdestani, İran’ın ulusal birliği ve silahlı kuvetleri özellikle kara kuvetleri ile düşmanların hedeflerine ulaşmasına engel olduğunu vurgulayarak, düşmanların bu rolün farkında oldukları için İran’a karşı var güçleriyle mücadele ettiklerini söyledi.

Purdestan emperyalist medya gruplarının tehditlerine de işaretle, düşmanların İslam nizamına karşı sert tehditlerini gerçekleştirecek durumda olmadıklarını söyledi.

Kara kuvvetleri komutanı düşmanların bölgede iki cephede büyük kayıplara uğradıkları ve üçüncü bir cephe açma durumunda olmadıklarını belirtti ve kara kuvvetlerinin İslam inkılabını korumak için önemli derecede hazırlıklı olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.