HaberlerİranLatin AmerikaOrtadoğu

İran-Brezilya stratejik ilişkileri gelişecek

Brezilya Dışişleri Bakanı ile görüşen İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Mahmud Ahmedinejad, İran ve Brezilya arasında stratejik ilişkilerin giderek arttığını belirtti.

Bugün Brasilia ve Tahran arasındaki işbirliği ve ilişkilerin güçlendirilmesi için büyük adımların atıldığını vurgulayan Ahmedinejad “İran ve Brezilya’nın stratejik ilişkileri günden güne artıyor. İran, Brezilya ile çeşitli alanlarda işbirliğini geliştirmek için bir sınırlama görmüyor” dedi.

Tahran-Brasilia ilişkilerinin gelişmesi için tüm potansiyellerin kullanılması gerektiği üzerinde duran Cumhurbaşkanı, iki ülke arasındaki anlaşmaların bir an önce uygulanması ve halkın hizmetine sunulması gerektiğini de ifade etti.

Görüşmede Brezilya Dışişleri Bakanı da Ahmedinejad’ın ülkelerine yaptığı ziyaretin iki ülkenin ilişkilerinde bir dönüm noktası olduğunu vurgulayarak “Brezilya, İran ile işbirliğini ve ilişkilerini geliştirmeye hazır. Bugün tüm alanlarda iki ülke ilişkilerinin gelişmesi için beklentiler var” dedi
Ahmedinejad da Brezilyalı mevkidaşı Da Silva’nın Tahran ziyaretinin ikili iş birliğinin daha da gelişmesi için bir faktör olacağını da sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (109) içerik yüklenmiştir.