BilimselHaberler

İran bu yıl 2 yeni uydu gönderecek

İran ve Rusya’nın işbirliğiyle iki telekom ve araştırma uydusunun uzaya gönderileceği bildirildi.

İran İslam Cumhuriyeti İletişim ve Teknoloji Bakanı geçen hafta Rusya’ya gerçekleştirdiği ziyaret esnasında Rus meslektaşıyla yaptığı görüşmede, iki telekom ve araştırma uydusunun uzaya gönderilmesi üzerinde işbirliği yapmak için anlaşmaya vardıkları bildirildi.

İletişim ve Teknoloji Bakan Danışmanı Muhammed Hüseyinpur, İran ve Rusya bakanları arasında bu bağlamda yapılan anlaşma doğrultusunda, bulunduğumuz bu yılda iki araştırma ve telekom uydusunun uzaya gönderilmesi konusu bakanlığın gündemine alındığını söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti İletişim ve taknoloji Bakanı’nın Rusya’ya gerçekleştirdiği ziyaretin getirileri hakkında da bigi veren Hüseyinpur, Hazar Denizi kıyılarında iletişim ve telekom işbirliği yapmak ve Hazar Denizi bölgesinde fiberoptik güzergahını geliştirmek konuları üzerinde düşünce teatisinde bulunulduğunun bilgisini verdi.

İran İslam Cumhuriyeti İletişim ve Teknoloji Bakanı Rıza Takipur, Rusya Telekom Bakanı İgor Shogolov Elgovich’in davetlisi olarak geçen hafta bu ülkeyi ziyaret etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.