HaberlerİranOrtadoğu

İran bütün İslam dünyasını Batı’ya karşı savunuyor

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Abdullah Şallah“İran, Filistinli Direniş gruplarını desteklemekle gerçekte İsrail tehlikesi ve batılı tehditler karşısında İslam ülkelerinin tamamını savunuyor” dedi.

Dün Tahran üniversitesi Emini Salonunda öğrenciler ve öğrenci teşekkülleri Temsilcileri arasında konuşan Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Abdullah, bu üniversitede ilk kez bulunduğu ve büyük bir mutluluk içerisinde olduğunu ifade ederken “Filistin bizim açımızdan, Siyonist İsrail’in işgal ettiği ve halkını evsiz-yurtsuz bıraktığı bir toprak parçası değil. Çünkü Filistin İslam ümmetinin kalbindedir” diye vurguladı.

Ramazan Abdullah daha sonra İslam medeniyetinin en büyüğünün İslam ümmeti olduğunu hatırlatarak “Biz geri kalmışlıklar ve fitnelere şahit olmaktayız. Ama en büyük sorunumuz, batılı yeni saldırı ve komplolardır. Bu komplolar 200 yıldan beri İslam dünyası aleyhine düzenlenmekte ve gerçekleştirilmektedir” dedi.

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Abdullah konuşmasının başka bir bölümünde, batılıların İslam ülkelerine bir mal ve meta gözüyle baktıklarına değinerek “Batıya göre İslam dünyası onların istek ve inançlarına göre yaşamalı. Petrolü satın aldıkları veya sattıkları gibi, Müslümanları da alıp satmak istiyorlar” diye vurguladı.

Ramazan Abdullah daha sonra İran İslam Cumhuriyetinin Filistin Direnişine yönelik manevi desteklerini takdirle anarken Abdullah “İran, Filistinli Direniş gruplarını desteklemekle gerçekte İsrail tehlikesi ve batılı tehditler karşısında İslam ülkelerinin tamamını savunuyor” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.