HaberlerİranOrtadoğuSuriye

İran büyükelçisi: İslam düşmanları mezhep fitnesini körüklüyor

İran İslam Cumhuriyeti’nin Suriye büyükelçisi Muhammed Rıza Rauf Şeybani, bazı müslümanların cihad ve şehadet ilgili yanlış algılama ve düşüncelerinin, Arap şeyhlerinin desteği ve yardımıyla onların daha içinden çıkılmaz bir yola girdiklerini söyledi.

Suriye’de İran büyükelçiliğinde İmam Hasan Mücteba’nın (S) veladet yıldönümü münasebetiyle Filistinli şehit çocuklarını anma merasiminde yaptığı konuşmada, düşmanların, İslam mezhepleri arasındaki ihtilafları özellikle Irak, Libya, Mısır, Pakistan, Afganistan ve Suriye’de yaymaya çalıştıklarını ve bu durumu kendi şom hedefleri yönünde kullanmak istediklerini söyledi.

İran büyükelçisi, düşmanların, bazı İslam toplumlarında, tefrika çıkarmak için din ve kavmiyetten yararlandıklarını kaydederek, aynı şekilde diğer yerlerde de terör ve kan dökme siyasetlerini kullandığını söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti’nin Suriye büyükelçisi Muhammed Rıza Rauf Şeybani, rahmetli İmam Humeyni’yi, Müslümanların birliğini sağlayıcı olarak nitelerken, Siyonist rejimin şom niyetlerinin rahmetli İmam tarafından bilinen bir gerçek olduğunu belirtti.

Şeybani, Filistin ve Kudüs’ü Şerif’in İran İslam Cumhuriyetinin önceliklerinden olduğunu belirterek, İran’ın Filistin davasının asıl destekçilerinden olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.