AsyaHaberlerİranOrtadoğu

İran büyükleçiliği Bakü’de medya propagandasına tepkili

İran islam cumhuriyeti Bakü büyükelçiliği, bazı Azeri medya çevrelerin İran’a karşı yeni propaganda akımına karşı tepki olarak, İran düşmanları ve İranofobi sorumlulularının iki ülke arasındaki iyi ilişkileri bozmaya çalıştıklarını belirtti.

İRİB’in Bakü’den bildirdiğine göre Azerbaycan Cumhuriyetinde bazı medya çevrelerinin, İranlı bir diplomatın bu ülkede bir parti üyeleri ile görüşmesi konusunda ortam yaratmaları ardından, İran büyükelçiliği yaptığı açıklamada, “İran elçiliği çalışanlarından birinin Azerbaycan cumhuriyetinde bir parti üyeleri ile şeffaf ve sıradan diplomatik görüşmeler çerçevesinde yapılan görüşme, gereksiz yere medya için bir konu oluşturmuştur” denildi.

İran’ın Bakü büyükelçiliği bildirisinde, fakat Bakü’deki diğer elçiliklerin sürekli bu kişilerle eskiden veya şimdiki görüşmelerinin hiç bir tepki ile karşılanmadığı belirtildi.

Bildiride ayrıca İranlı bir diplomatın Azerbaycan Cumhuriyetinde bir parti üyeleri ile görüşmesinin iki ülkenin dostane ilişkilerindeki çıkarlara aykırı olmadığı, elçiliğin kendisine yöneltilen yalan suçlamalar ile ilgili yasal takip hakkının saklı olduğu belirtildi.

İran İslam cumhuriyetinin Bakü büyükelçiliği ayrıca yayınladığı bildiride Azerbaycan cumhuriyeti medya çevrelerini olumlu rol oynamaya, iki ülke arasında iki milletin çıkarları çerçevesinde ilişkilerin gelişmesi ve derinleştirilmesinde değerli pay üstlenmelerini istedi

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.