HaberlerİranOrtadoğu

İran cezaevlerinde 1200’ü aşkın kişi Kuran hafızı oldu

İran Cezaevi Teşkilatı Darül Kuran Başkanı, cezaevlerinde Kuran hafızı olabilenlerin sayısının 1200 kişiyi geçtiğini belirtip “Mahkumların %60’tan fazlası dini etkinliklere katılıyorlar” dedi.

Cezaevi Teşkilatı Darül Kuran İdaresi Başkanı Hüccetülislam Muhammed Muhsin Rabbani dün Yasuc kentinde düzenlenen 16. Cezaevi Kadın Personelleri Arası Kuran-ı Kerim Yarışması merasiminde yaptığı konuşmada, eğitim amaçlı kültürel faaliyetler her yıl belli bir program üzerine ülkedeki bütün cezaevlerinde uygulanıyor” dedi.

Hüccetülislam Rabbani daha sonra, ülkedeki cezaevlerinde Kuran yarışmalarının düzenleniş şeklinden söz ederken “Dini, kültürel ve eğitim amaçlı programlarımızdan biri Kuran-ı Kerim yarışmaları düzenlemektir. Bu faaliyet ilk başta cezaevi düzeyinde başlatıldı. Daha sonra eyalet, ardından da yurt çapına çıkartıldı” ifadesini kullandı.

Rabbani ayrıca, cezaevlerinde Kuran-ı Kerim hafızı olabilenlerin sayısının 1200 kişiyi aştığını belirterek “Mahkumların %60’tan fazlası bugün dini faaliyet ve etkinliklere katılmaktalar” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.