HaberlerİranOrtadoğu

İran Cuma Namazı Hatibi: Günümüzde ABD’nin savaş arabası çamura saplanmıştır

ABD Başkanı Trump’ın İran’a karşı yaptırım uygulayacağı tarih olarak bilinen 4 Kasım’a işaret eden Tahran Cuma Namazı geçici Hatibi Hüccet’ül İslam Seyyid Muhammed Hasan Ebutorabifard, ABD’nin bir tek İran değil dünyadaki 2 milyar insanın karşısında yer aldığını belirterek, “Düşmanların da itiraf ettiği gibi şimdi artık İslam Cumhuriyeti’nin ileriye doğru hareketi için uygun bir zamandır ve söz konusu yaptırımlarla baskılar ise Kutsal Savunma Dönemi’nin zamanında yaptığı role sahiptir. O dönem, beraberindeki tüm sorunlara rağmen ABD’nin bölgedeki savaş arabasını durdurmuştur. Günümüzde de ABD ile Siyonistlerin savaş arabası çamura saplanmışken İslam ümmeti gücünün zirvesine tırmanmış durumda.” ifadelerinde bulundu.

Geçici Hatip sözlerini şöyle sürdürdü: Dünya, İran’ın sahip olduğu açık stratejik tutumları yönünde önleyici savunma amaçlı füze gücüyle her çeşit bölgesel savaşı durdurarak ABD’nin planladığı savaşı İslam dünyasına yayma politikasını boşa çıkaracağını bilmeli.

Tahran Cuma Namazı Hatibi ilaveten şöyle dedi: Halihazırda dünyadaki tüm siyasi şahsiyetlerin nefret ettiğine rağmen sadece ABD tarafından desteklenen uğursuz Suudi Arabistan rejiminin İran, Irak, Lübnan, Suriye, Yemen ve Filistin’de yaşayan İslam ümmetinin iktidarı sonucu bölgede savaş çıkarma politikalarını sürdürmeye gücü yetmeyecek.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (27) içerik yüklenmiştir.