HaberlerİranOrtadoğu

İran cumhurbaşkanı Ahmedinejad halka veda programları düzenleyecek

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, iktidar döneminizin sonunda halka ne mesajınız var sorusu karşısında “Halkla bir veda programım olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad dün Ayetullah Beheşti ile yol arkadaşlarından 72 kişinin şahadet yıl dönümü münasebetiyle 28 Haziran Şehitleri Anı Binasında yapılan anma töreninde muhabirimizin “Cumhurbaşkanlık döneminizin sonuna geldiniz, bu aşamada İran halkına ne mesajınız var” şeklindeki bir sorusu üzerine “Bu hususta veda şeklinde bazı programlarım olacak. İnşallah yakında bunu açıklayacağım” karşılığını verdi.

Ahmedinejad daha sonra, dünkü törenin mesajıyla ilgili bir başka soru bağlamında da “Bu değerli insanlarımızın şahadetlerinden 32 yıl sonra halkın çeşitli kesimlerinden insanların katılımıyla böyle bir anma töreni düzenleniyorsa, bunun kendisi açık bir mesajdır” şeklinde konuştu.

Dün akşam 2. gecesi düzenlenen 28 Haziran Şehitleri anma törenine Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ın yanı sıra, ülkenin sivil ve askeri yetkilileri, ayrıca şehit ve gazi aileleri ve halkın muhtelif kesimlerinden insanlar katıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.