HaberlerİranOrtadoğu

İran cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Hasan Ruhani’ye kutlama mesajı yolladı

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Hüccetülislam Hasan Ruhani’nin 11. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanması nedeniyle kendisine bir kutlama mesajı yolladı.

Hüccetülislam Vel Müslümin Hasan Ruhani’nin 11. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin galibi ilan edilmesi üzerine Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad Ruhani’ye hitaben bir tebrik mesajı yolladı.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad bu mesajının bir bölümünde “Değerli halkımızın duygu ve güveninin takdir edilmesiyle birlikte, bu halka hizmetler sunma ve ülkede adalet ve imar yolunda çaba gösterilmesine eskisinden daha fazla fırsat sağlanmasını temenni ediyorum” diye kaydetti.

Ahmedinejad daha sonra “Yüce ve idealist İran halkı tarih boyunca derin bir inançla dünyada hep hak ve adalet kurma peşinde olmuş ve her yükselişinde şartlar ve zaruretlere uygun olarak kader belirleyici kararlar almıştır” diye vurguladı.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad mesajının devamında önemli bir hadise olarak tanımladığı 14 Haziran seçimlerinden dolayı İran halkı, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney ve seçimleri kazanan Hüccetülislam Hasan Ruhani’yi kutladı.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Ekim 2022 (12) içerik yüklenmiştir.