HaberlerİranOrtadoğu

İran cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İran milli futbolcularını ödüllendirdi

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İran’ın Brezilya 2014 Dünya Kupasına yükselmesine sebep olan Milli Futbol Takımıyla teknik kadroyu ödüllendirdi.

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad dün akşamüstü, İran’ın Brezilya’da düzenlenecek 2014 Dünya Kupasına yükselme başarısını elde eden Milli Futbol Takımı oyuncuları ve diğer ilgili yetkilileri törenle Cumhurbaşkanlığı binasında kabul ederek takdir ve teşekkürlerini dile getirdi.

Milli Futbolcuların takdiri münasebetiyle düzenlenen bu törenin devamında, Hükümet Heyetinin aldığı karar üzerine takım oyuncuları ve teknik kadro üyelerine 50 milyon tümen verilmenin yanında, ayrıca yurtdışından otomobil ithal etme hakkı tanındı.

Ahmedinejad’ın yanı sıra, Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı Muhammedrıza Rahimi, Hükümet Heyeti Sözcüsü Golamhüseyin İlham, Ekonomi Bakanı Şemseddin Hüseyni, Spor ve Gençlik Bakanı Muhammed Abbasi’nin de bulunduğu bu törende, Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Carlos Queiroz ve Takım Kaptanı Nekunam’a ayrıca özel olarak İran İslam Cumhuriyeti bayrağıyla süslü birer atkı hediye edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.