HaberlerİranOrtadoğu

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani: Özveri Kültürü Ölümsüz Kalmalı

İslami İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, fedakarlık ve özverinin bir kültür olduğunu belirterek, bu kültürün ayakta tutulmasına vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani bugün öğle saatlerinden önce Rezevi Horsan eyaleti gazileriyle yaptığı buluşmada, bütün İranlıların gazilerle onur duyduğunu belirterek, İran halkı ve hükümetinin gazilere hizmette bulunmakla onur duyduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Ruhani, gazileri, ahlak, insanlık ve erdemliğin muhafızları olarak nitelerken, gazilerin, herhangi bir grup veya kanadın değil, İslam’ın yüce hedefleri, halkın izzet ve onuru için mücadele ettiğini belirtti. Ruhani, gaziliğin yapmış olduğu fedakarlığı hiçbir kanada feda etmeyeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani sözlerinin devamında bölgede yaşanan olay ve tedirginliklere temas ile, Gazze’de çocukları katledenlerin ve süper güçlerin dolduruşuna gelerek, İslam ve cihat adına masum insanları boğazlayanların, işledikleri cinayetler karşılığında sadece bu dünyada alacakları paraya umut bağladıklarını vurguladı.

İran Yürütme Erki Başkanı, İran milletinin omuzları üzerindeki görevin bugün daha da ağırlaştığını ifade ederek, bugün de İran halkı yolunun bütün sahnelerde direniş olduğunu kaydetti.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani Rezevi Horasan eyaletine düzenlediği ziyaretinin ikinci gününde, bugün Meşhed’de bölge elitleri ve seçkinlerinden oluşan bir grupla da bir araya geldi.

Bu buluşmada, Ruhani, toplum sorunlarının tek çözüm yolunun bilim, araştırma ve teknoloji olduğunu belirtti.

Ruhani, su, çevre, enflasyon ve ekonomide durgunluk sorunlarının çözümü için de bilim adamları ve hocaların rolüne vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bakanlarıyla birlikte, yurt içi gezilerinin devamında dün, Rezevi Horasan eyaletinin merkez kenti kutsal Meşhed’e gitti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Temmuz 2024 (10) içerik yüklenmiştir.