HaberlerİranLatin AmerikaOrtadoğu

İran cumhurbaşkanı: İran halkı Venezuela’nın yanındadır

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Venezuela’nın yeni Devlet Başkanı Maduro’nun yemin törenine katıldı. Ahmedinejad Tahran’a dönerken yaptığı konuşmada İran halkının Venezuela’nın yanında olduğunu belirtti.

Venezuela’nın yeni Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun yemin törenine katılmak için Caracas’a gelen İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmednejad, burada yaptığı konuşmada İran halkının Venezuela’nın yanında olduğunu söyledi.

İran’ın resmi haber ajansı IRNA’nın haberine göre, Ahmedinejad İran’a dönerken havaalanında yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Son derece başarılı bir seçim gerçekleştiren Venezuela halkını ve bu halkın güvenilir, aziz kardeşi olan Nicolas Maduro’yu tebrik ediyorum. Gurur verici bir yolda ilerleyen Venezuela, büyük ve tarihi bir görev üstlenmiştir.”

Venezuela hükümetinin bir yandan hızlı bir şekilde gelişmesini tamamlayıp, refah seviyesi yüksek ve güçlü bir ülke haline gelmesi gerektiğini belirten Ahmedinejad, diğer yandan adalet ve özgürlük bayrağını tüm Latin Amerika’da dalgalandırmaya devam etmesi gerektiğini söyledi.

Dünyanın pek çok yerinde büyük sorunlar yaşandığına dikkati çeken Ahmedinejad, sözlerine şöyle devam etti:

“Bağımsız ülkelerin halkları omuz omuza verip bu sorunları aşmalı ve daha iyi bir gelecek inşa etmelidir. Ben inanıyorum ki, İran ve Venezuela halkını görkemli ve parlak bir gelecek beklemektedir. Yaşasın Venezuela, yaşasın İran ve yaşasın Venezuela ve İran halklarının birliği.”

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.