HaberlerİranOrtadoğu

İran Cumhurbaşkanı Özel Yardımcısı Mezhep Çatışması Hususunda Uyarıda Bulundu

İran Cumhurbaşkanı Dini azınlıklar özel yardımcısı dünyada mezhebi şiddet ve çatışma hususunda uyarıda bulundu.

İRNA’nın bildirdiğine göre İran Cumhurbaşkanı Dini azınlıklar özel yardımcısı Ali Yunusi dün akşam Tahran’da Hz. Fatimei Zehre külliyesinde düzenlenen Muharrem yas merasiminde yaptığı konuşmada, Pakistan, Irak, Bahreyn ve öteki ülkelerdeki Şiilerin güvenliğe ihtiyaçlarının olduğunu, ahlak dışı ve İslam dışı girişimlerle düşmanlara bahane verenlerin güvenliği ihlal ettiklerini söyledi.

Vahdetin İslam Cumhuriyetinin temel siyaseti olduğunu belirten Yunusi, IŞİD gibi terör örgütlerin bölgedeki varlığına temasla, terör örgütlerini alt etmek ve İslam alemini onların şerrinden kurtarmanın ancak müslümanların birlik, dayanışma ve vahdetiyle mümkün olabileceğini bildirdi.

IŞİD’in asıl amacının İslam peygamberinin tüm eserleri ve Ehli Beyt as. değerlerinin yok edilmesi olduğunu belirten Yunusi, IŞİD terörizmine karşı mücadele koalisyonun ise göstermelik bir koalisyon olduğunu, bizzat onların kendilerinin bu terör örgütlerinin ortaya çıkmasına ortam hazırladıklarını ve teröre karşı mücadele etmede salahiyetlerinin bulunmadığını söyledi

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.