HaberlerDünyaİranOrtadoğu

İran Cumhurbaşkanı Reisi, Peygamberimizin -saa- mübarek veladetini tüm İslam dünyasına kutladı

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Seyyid İbrahim reisi yayınladığı mesajda, İslam ülkeleri liderlerini ve halklarını Peygamber Efendimizin -saa- doğum gününü kutladı.

Seyyid İbrahim Reisi bu vesile ile yayımladığı tebrik mesajında, dünyalara rahmet olarak gelen İslam peygamberinin  -saa- mübarek veladetini tüm İslam ülkeleri liderleri ve halklarına tebrik ederek, “O hazretin kıymetli hayatı ve ahlakı, daima insan hayatının yolu ve rehberi olup, insanı kemale ve Allah’a yakınlığa ulaştırmanın en seçkin modelidir.” Dedi.

Iranpress haber ajansının haberine göre İbrahim Reisi, ayrı mesajlarda, Hz. Peygamber’in doğum yıldönümünü kutlarken, İslam ülkelerinin liderlerine ve halkına hitaben, “İslam özgürlük ve eşitlik dinidir ve Peygamber Efendimizin -saa- değerli bir mucizesi olan rahmetin, hikmetin ve Allah’ın sözü olan kutsal semavi Kur’an-ı Kerim’e hakaret, insanlık, özgürlük, değerler ve maneviyata hakarettir” dedi.

Cumhurbaşkanının mesajında, İran İslam Cumhuriyeti’nin, dünyanın bazı bölgelerinde İslam karşıtlığına yönelik gerçekleştirilen ve dünya Müslümanlarının kalplerinde yaralar açan bu tür nefret ve kin dolu eylemleri şiddetle kınadığı ifade edildi.

Cumhurbaşkanı mesajında ​​ayrıca, bu mutlu veladet nedeni ile, Kur’an-ı Kerim ve Resulullah’ın değerli siyerinden yardım alarak, tüm Müslümanlar ve İslam ülkeleri liderlerinin azim ve iradesine dayanarak, Müslüman milletler arasında artan birlik ve bütünleşmeye, İslam ümmetinin ideali olan İslam’ın dünya çapında büyümesine ve yayılmasına şahit olmayı umut etti./

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2023 (6) içerik yüklenmiştir.