AfrikaFilistinHaberlerİranOrtadoğu

İran cumhurbaşkanı: Siyonistlerin ne dinleri vardır, ne peygamberleri

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, İran’la Mısır halklarının tarihi geçmişlerine değinerek “Her iki halk bugün dünyaca hedefler peşindeler” dedi.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad Mısır ziyareti kapsamında dün akşamüstü Kahire’deki İran Menfaatlerini Koruma Bürosunda Mısırlı elit kesimle gerçekleştirdiği görüşmede yaptığı konuşmasında, ırk ve din gibi bölünmelerin hiçbir asalet ve geçerlilikleri olmadığına dikkat çekerek “İnsanların ırk, dil, din, renk ve coğrafiya olarak farklı olmaları onların tanınmaları içindir, dolaysıyla asaleti yoktur. Asaleti olan insanın kendisidir” dedi.

Ahmedinejad konuşmasının devamında Müslümanlarla Hıristiyanlar arasında bulunan ihtilaflardan söz ederken “Bu ihtilaflar aslında uzun yıllar boyunca kölelikle meşgul olan, birçok insanı öldüren ve evsiz barksız bırakan ve sadece güç ve servet sahibi olmayı düşünen iktidar düşkünleri tarafından halklara dayatılmıştır” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad daha sonra “O iktidar düşkünleri bugün değişik bir sloganla ortaya çıkıyor ve onunla ilgili hedefleri takib ediyorlar. Bu hedefleri doğrultusunda Siyonist rejimi dayattılar. Siyonistlerin ne dinleri var, ne Peygamberleri. Siyonistler sadece para ve iktidara taparlar” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.