HaberlerDünyaİranOrtadoğu

İran cumhurbaşkanı’nın İran Donanması ile video konuşması

İran cumhurbaşkanı Seyyid İbrahim Reisi, Kızıldeniz ve Hind okyanusunda konuşlu İran donanması ile video konferans yöntemiyle görüştü ve personele başarılar ve esenlikler diledi.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Deniz Kuvvetleri Günü münasebetiyle  askeri geçit törenine katılmak üzere Hürmüzgan eyaletindeki Cask kentine gitti. 

İran Cumhurbaşkanı Reisi’ye Cask ziyaretinde İran Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Seyyid Abdurrahim Musevi, Savunma Bakanı Tuğgeneral Muhammed Rıza Aştiyani ve İran Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Şehram İrani eşlik etti. 

İran cumhurbaşkanı, ziyaretinde ayrıca bölgede bulunan deniz donanması komutanları ve personeliyle de bir araya geldi.

İran cumhurbaşkanı ziyaretinde, video konferansı kanalıyla, Hind okyanusu ve Kızıldeniz’de bulunan İran donanması ile de sohbet etti ve gemilerin  son durumu hakkında bilgi aldı. 

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, İran deniz donanmasının ülkenin güvenliği ve ticari gemilerinin güven içinde hareketlerinin sağlanması için gösterdikleri fedakarlığı övdü ve onlara başarılar diledi.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı dün ayrıca Hürmüzgan’a gitti ve  Mekran sahilinin çeşitli alanlarında incelemelerde bulundu. 

Başa dön tuşu
Bugün 15 Nisan 2024 (22) içerik yüklenmiştir.