HaberlerİranOrtadoğu

İran cumhurbaşkanlığı seçimleri adayları Hasan Ruhani’yi ayrı ayrı kutladı

İran 11. dönem cumhurbaşkanlığı adaylarından Muhsin Rızai ve Seyyid Muhammed Garazi, Hasan Ruhani’ye gönderdikleri ayrı ayrı mesajlarda zaferini tebrik ettiler.

Seyyid Muhammed Garazi söz konusu mesajında Hasan Ruhani’nin İran halkının istekleri olan siyasi, sosyal ve ekonomiyi geliştirmekte başarısını dilerken, cumhuriyet ve İslamiyetin gelişmesinin İran halkının şanında olduğunu Yüce Allah’tan temenni ettiğini ifade etti.

Diğer aday Muhsin Rızai da yayınladığı bildiride Huccet’ul İslam Hasan Ruhani’nin zaferini kutladı. Rızai, günümüzde yaşanan sorunların çözümlenmesi ve aydın bir geleceğe kavuşması için Yüce Allah’tan Dr. Hasan Ruhani’ye başarılar diledi.

Cumhurbaşkanlığı adaylarından bir diğeri Muhammed Bagır Galibaf da dün akşam Hasan Ruhani’nin yeni cumhurbaşkanı olarak seçilmesinin açıklanması ardından kendisine tebrik mesajı gönderdi. Galibaf halkın cumhurbaşkanlık seçimlerine eşsiz katılımını takdir ederek, yeni cumhurbaşkanı ve gelecek hükümetinin İran halkına hizmet sunma konusunda başarılı olmasını diledi.

Hasan Ruhani lehine adaylıktan çekilen Muhammed Rıza Arif de dün akşam İran halkı ve İslam inkılabı rehberine hitaben gönderdiği tebrik mesajında İran halkının seçimlerdeki hamasivari katılımının itidal ve aklaniyet sayesinde gönül birliği, reform ve ahlak ilkeliğinde yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu belirtti.

Bu arada Said Celili, Ali Ekber Velayeti ve Gulamali Haddad Adil de ayrı ayrı mesajlarda Hasan Ruhani’yi tebrik ederek, Yüce Allah’tan başarılı olmasını dilediler.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.