İran

İran demiryolu taşımacılığında % 29 büyüme

İran İslam Cumhuriyeti Demiryolu Şirketi Genel Müdürü, hicri şemsi geçen 1399 yılında İran demiryollarının transit geçişinde % 29’luk bir artış olduğunu açıkladı.

İran İslam Cumhuriyeti Demiryolu Şirketi genel müdürü Said Resuli, Demiryolu İşbirliği Örgütü (OSJD) 36. Genel Müdürler Konferansı’nda yaptığı konuşmada, son 1 yılda demiryollarından transit taşımada yüzde 29’luk bir büyümenin olduğunu ve bu rakamın bir yıl öncesiyle mukayese edildiğinde ihracatta yüzde 5 artış olduğunun görüldüğünü söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti Demiryolu Şirketi genel müdürü, “Şu anda İran Demiryolları, BDT ülkeleri (bağımsız devletler topluluğu) alanında İran yük vagonları için lisans almaya çalışıyor.” dedi.

Demiryolu İşbirliği Örgütü’nün (OSJD) Demiryollarının 36. Yöneticileri Konferansı, 19-23 Nisan tarihleri ​​arasında video konferans ile gerçekleştiriliyor.

Bu örgütün 29 aktif üyesi, 8 denetleyici üyesi ve bağlı üye olarak 40 kurum ve şirketi bulunmaktadır ve İran İslam Cumhuriyeti Demiryolu örgütün aktif üyelerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Temmuz 2021 (27) içerik yüklenmiştir.