HaberlerDünyaİranOrtadoğu

İran deniz donanmasında savaş gemisi yapımında çok üstün yeteneğe sahip

İran Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı tuğamiral Şehram İrani, ”Ordu Donanması en üst düzeyde muharebe birimleri inşa etme yeteneğine sahiptir.” dedi.

İSNA’ya göre, İran Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı İrani,  Donanmanın en üst düzeyde teknoloji ile muharebe birimleri inşa etme ve üretme kabiliyetine sahip olduğunu vurgulayarak, ”eğitimde yapılan çalışmalar sonucu deniz donanması artık kendi sahasında her türlü bilimsel yeteneğini en üst düzeyde gerçekleştirme gücüne sahip hale gelmiştir’ dedi.

Deniz Kuvvetleri Komutanı, İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu üyelerinin Nedaca fabrikalarını  ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, ”bugün gelinen bu nokta ve kazanım, yıllardır süren programların bir sonucudur’ dedi.

Şehram İrani,  deniz donanmasında tadilat gücüne ve yeteneğine de atıfta bulunarak, ”Tadilatlar, İran İslam Cumhuriyeti’nin tüm dünyada bayrağını yükseltmek için daha yüksek adımlar atmamıza neden olacak ve dünyanın herhangi bir yerinde daha fazla otorite ile misyonumuzu yapabileceğiz.” dedi. 

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (36) içerik yüklenmiştir.