HaberlerİranOrtadoğu

İran deniz güçlerinin başarılarının temelinde Besic(gönüllü) ruhiyesi var

İran ordusu genel komutanı tüm general Ataullah Salihi, İran deniz güçlerinde gönüllülük ruhiyesi ve düşüncesi olmasaydı İran deniz güçlerinin uluslar arası alanda takdire şayan faaliyetlerinin de olmayacağını belirtti.

Ataullah Salihi, deniz kuvvetleri komutanlığı komutanları ile yaptığı toplantıda, deniz güçlerinin güçlenmesi ve aktif konumlarının korunmasının, siyasi ve uluslar arası ilişkiler üzerinde olumlu etkisinin olduğunu belirterek, İran deniz güçlerinin bu açıdan takdire şayan bir konumda bulunduğunu söyledi.

Tümgeneral Salihi, 27 Kasım İran deniz kuvvetleri gününü tebrik ederken, İran deniz kuvvetlerinin, İran’ın petrol ve ticari gemilerinin güvenliğini sağladıklarından dolayı çok önemli bir görevi uhdesinde bulundurduğunun altını çizdi.

İran deniz kuvvetlerinin başarılarının göz kamaştırdığını belirten tümgeneral Salihi, ‘Zira, İran deniz güçleri petrol ve ticari gemilere yönelik saldırılara izin vermemektedir ki bunun çok sayıda örneğini uluslar arası ve serbest sularda İran deniz güçlerinin deniz korsanları ve teröristlerinin saldırılarına karşı aldığı önlemlerde ve bizzat saldırganlara karşı girdiği sayısız operasyonlarda görmek mümkün” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Şubat 2024 (20) içerik yüklenmiştir.