HaberlerDünyaİranOrtadoğu

İran Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Tengsiri: Bölge ülkeleri kendi çıkarlarını savunabilir

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Alirıza Tengsiri, bölge ülkeleri kendi güvenliğini ve çıkarlarını savunabileceğini belirtti.

Muhabirimizin haberine göre, İran’ın güneyindeki adaları ziyareti sırasında adalarda bulunan birliklere hitap eden Amiral Tengsiri, İran adalarında konuşlanan birliklerin hazırlık seviyesi yüksek olduğunu bundan önce de defalarca vurguladıklarını, Fars körfezinin güvenliğini temin etmek için ecnebilerin varlığına ihtiyaç olmadığını ifade etti.

Amiral Tengsiri, bölge ülkeleri Müslüman ve birbiriyle kardeş ve dost olduğunu ve kendi çıkarlarını ve kaynaklarını en iyi şekilde savunabileceklerini vurguladı.

Düşmanlar İslam inkılabı karşısında çaresiz ve aciz durumda olduğunun altını çizen Amiral Tengsiri, İslam inkılabı, nizamın lideri Ayetullah Hamanei’nin alimane ve hikmetli tedbirleri ile yeni İslami medeniyeti gerçekleştirme yolunda büyük adımlar attığını kaydetti.

Amiral Tengsiri ayrıca, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İslam inkılabına yakışacak düzeyde bir deniz gücü olabilmek için önemli ve stratejik adımlar attığını ve savaş gemilerini ve teçhizatını geliştirdiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Nisan 2024 (19) içerik yüklenmiştir.