HaberlerİranOrtadoğu

İran Deniz Kuvvetleri’nin 50. Filo Grubu uğurlandı

Bugün sabah saatlerinde İran’ın güneyinde yer alan Bender Abbas Limanı’nda Deniz Kuvvetleri’nin 50. Filo Grubu’nun uğurlama töreni gerçekleşti.

“Nagdi” ve “Bayındır” Muhribi ile “Tonb” Destek Gemisi’nden oluşan Deniz Kuvvetleri’nin 50. Filo Grubu’nun uğurlama törenine askeri yetkililer katıldı.

İran İslam Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri’nin Mukaddem Karargahı Komutanı Amiral Afşin Taşek, tören sırasında yaptığı açıklamada, “Filo grupların uluslararası sulardaki varlığı deniz kuvvetlerinin kapasitesini göstermek açısından büyük önem taşıyor. Bunun yanı sıra denizcilik ve stratejik açıdan da gücümüzü ortaya koyuyor” ifadelerini kullandı.

Amiral Taşek ilaveten, “İranofobi projesine karşı mücadele, bölgede stratejik bilgi toplama yeteneği arttırma ve farklı ülkelerin deniz kuvvetlerinin yanında yer alma filo gruplarının en önemli görevidir” açıklamasını yaptı.

Amiral Afşin Taşek, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: Deniz Kuvvetleri her zaman İran İslam Cumhuriyeti’nin menfaatlerini güvence altına almaya hazırdır ve tam anlamıyla uluslararası düzeyde politik ve askeri bir güç olduğunu gösterecektir.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.